Používa službu Blogger.

VIDEO: TEKVICOVÁ POLIEVKA

Počas jesene zvyknem robievať krémovú tekvicovo-batátovú polievku a k nej mriežkový jablkový koláč. Nielenže kombinácia sezónnej tekvice a neskorých jabĺk k sebe dokonalo pasujú, ale ešte aj vôňa pripravovaných jedál dokáže domácnosť naladiť do správnej jesennej atmosféry.

PHOTODIARY: PORTOROSE & VENICE

Dovolenku sme skutočne už obaja potrebovali. Adam mal totiž v týždeň nášho odchodu štátnice a ja som sa tešila na spoločne strávený čas, mimo poznanej reality. Doobeda som preto rýchlo pobalila zopár vecí, kúpila do Kindlov každému po tri knihy a mohli sme vyraziť.

VLOG: Romantické Benátky

Do Talianska sme plánovali ísť hneď na niekoľko výletov, lebo od mesta Portorose (miesto kde sme dovolenkovali) sú talianske hranice len 20 minút cesty. Tou našou najväčšou cestovateľskou zastávkou však boli Benátky, ktoré mali svoje čaro, veď uvidíte sami. 

PÚDROVÝ RÚŽ: NYX & M·A·C

Za posledné obdobie som si na Instagrame začala všímať ázijské blogerky propagujúce púdrové produkty na pery. Nielenže na fotkách i videách takéto výrobky neskutočne opticky zväčšili objem pier, ale mala som pocit, že púdrový rúž naniesol sýte pigmenty oveľa rovnomernejšie než ten klasický. Zaujalo ma to, lebo mi bežne trvá dlho nanášanie rúžu, práve kvôli zmäkčovaniu línií štetcom, ktoré sa snažím urobiť jemné (aby pery vyzerali väčšie) a zároveň čisto - takýto výsledok púdrové rúže sľúbovali okamžite.

VIDEO: Olivová tapenáda

Olivovú tapenádu som prvýkrát ochutnala niekedy pred dvoma rokmi v obľúbenej reštaurácii v rámci predjedla. Tak neskutočne mi vtedy zachutila, že som sa rozhodla ju robievať aj doma, buď ako "vychutnávaciu" večeru k filmu či rýchlu nátierku pri nečakanej návšteve. Tapenáda na čerstvej i opekanej bagete je skutočne hotovým stredozemným nebom, dá sa rôzne obmeniť, napríklad, ak sušené paradajky vymeníte za ančovičky alebo ak namiesto bagetky použijete tapenádu ako pesto na cestoviny. Dobrú chuť!

PHOTODIARY: CESTA ZA HORSKÝM VZDUCHOM

Adam mal pár dní voľna z práce a tak som ho poprosila, aby sme na pár dní (ešte pred neskorou letnou dovolenkou) išli mimo hlavného mesta na poznané miesta, kam sa vždy radi vraciame. Vychodné Slovensko bolo okamžite jasnou voľbou, nakoľko ponúkalo o 10 stupňov chladnejšie počasie, obľúbené podniky, fascinujúce výhľady  a  dostatok potrebnej relaxačnej atmosféry. Kvôli situácii sme v Košiciach a Vysokých Tatrách neboli od novembra, a tak sme sa snažili si výlet užiť čo možno najviac to pôjde.

VLOG: VÝLET DO VIEDNE

Všimla som si, že po horúcich dňoch malo prísť jednodňové ochladenie, ktoré naskytlo príležitosť ísť niekam na výlet. Dlho sme sa nerozhodovali kam pôjdeme, nakoľko do Viedne som chcela ísť už takmer rok, ale z pochopiteľných dôvodov to nebolo možné. Počasie inak skutočne vyšlo, celý deň bolo úplne pod mrakom a fúkal chladnejší vietor, čiže sme si ten deň neskutočne užili - dokonca sme niečo málo aj natočili. Chcela som síce viac, no to by sa mi po obede nemohla vybiť (celú noc nabíjaná) baterka vo vlogovacom fotoaparáte...nuž snáď nabudúce. 

Som neochotná a arogantná?

Ak mám spomenúť jednu vec, na ktorú som za posledné roky hrdá, tak je to schopnosť byť k sebe na 100% úprimná, teda vedieť povedať nie sebe aj ostatným ak sa na niečo celkom necítim. Zdá sa to ako banálna fráza, avšak je skutočne jednoduché zaujať v našej prísne nastavenej spoločnosti odmietavý postoj? V minulosti som pre toto veľmi trpela, pretože očkávania istého správania sú dopredu určené i sme k tomu odmalička vedení. Nemali sme vtedy možnosť popísať naše obavy, lebo niekto druhý za nás vyhodnocoval situáciu ako bezpečnú, teda zvádnuteľnú. Uplynulým časom sa ale prirodzene prispôsobujeme nastaveným normám a tým sa zabúdame riadiť vnútornými pocitmi - čo je hlavný problém.
Back to Top