OOTD: Stratená víla

Utekala záhradou plnou slzavých ligotov, ktoré svojim povrchom odrážali farby miesta  o tmavé vlny strapatých vlasov. Necítila chlad, vnímala skôr strach z otázok, ktoré jej život vkladá do srdca. Rany čistým hojiskom musia aj naďalej zostať, avšak dotykom ruže z lásky, môžu tŕne porušiť jazvy. ,,A čo bude potom so mnou ďalej?“ prihovára sa k utrápenej duši, hoci vedela, že v mlčaní sa odpoveď nenájde. Napriek tomu zatvára oči a snaží sa započúvať do hlasu ozveny. Priestranstvom nepočuť nič -len praskot, lámajúcich sa kolien plných odrenín.

Padá na zem. Padá do perín zvädnutého lístia v nádeji, že koruny rastlín ukryjú hanbu strateného šťastia.

,,Mám strach,“ opatrne vysloví nahlas. ,,Máš strach. No netreba sa báť, “ o čosi tichšie odpovedajú steny zrkadlovitých skiel vypĺňajúce konštrukciu opusteného skleníka. Pozerá sa pred seba v mihnutí spozná tieň. Lúči sa so šťastím, vie, že nastal jej posledný deň. Odrazy ju pozorujú a lesky mýlia, pomocnú ruku nepodávajú, pretože v pravde sa nachádza bojovnica vília.

Strach zo zmien býva prirodzenou súčasťou každého z nás. Tie poznané veci sú istotou zaužívaných dní a tie nové životnými skúškami. Je už len na nás, akú cestu si zvolíme.

ŠPORTOVÝ TOP: H&M | BUNDA: ZARA | NOHAVICE: BERSHKA| 
TOPÁNKY: DEICHMANN | PANČUŠKY: EBAY | ČELENKA: EBAY5 komentárov

Back to Top