Púdrová maska

Pokiaľ ma občas sledujete na instagrame prostredníctvom instastories, určite ste spozorovali, že pravidelne dbám na relax - nie len mysle a duše, ale aj pleti. Moja pokožka na tvári je  veľmi namáhanou časťou tela, ktorú vystavujem podkladovým bázam, fixátorom,  make-upom a korektorom takmer každý deň, a preto cítim veľkú potrebu výživy, ktorú viem docieliť práve maskami na tvár a (na to) určenými krémami. 
Ako iste samé viete, sortiment masiek, ktoré nám kozmetické trhy ponúkajú, je neskutočne  veľký. Rozmanitosť a funkcionalita masiek je spôsobená odišnosťou značiek, ktoré prichádzajú stále s novými pútavými trhákmi. Vybrať si správny beauty produkt, ktorý je dokonalo stavaný na vašu pleť a výsledkom kúpi sú priaznivé účinky, občas býva kvôli veľkému výberu náročné lebo orientovať sa v rôznych konzistenciách, spôsoboch odstraňovania, účinkom, zložkám, typom pleti spôsobuje nárazové dávkovanie informácií, ktoré vedú k zmätenosti. Avšak pre beauty fanatikov, ako som ja, nerobí problém stráviť v drogérií niekoľko desiatok minút prečitávaním recenzií a následným vyhodnocovaním, či sa produkt oplatí kúpiť alebo nie. Dnešná maska, ktorú som sa rozhodla dať trochu do povedomia je o čosi iná, než tie, ktoré si bežne kupujem - už len tým, že mi bola darovaná. Tým pádom sa mi opäť naskytla skvelá príležitosť ju vyskúšať a poriadne otestovať!


Prvou vecou, ktorou ma upútala je konzistencia a to celkom netradičná - púdrová. 
Je to presne ten typ masky, ktorú si samé (s pomocou vody) namiešate do požadovanej hustoty a následne nanesiete po celom povrchu pleti s výnimkou oblasti pier a očí. 
Následne stačí počkať 30 minút pokým sa  krásne spevní a vyschne. 
Ak ubehne stanovená doba a maska je pevná, stačí tvár  prepláchnuť čistou vodou a dôkladne poutierať uteráčikom.
Už na prvý pohľad bude zrejmé aká je skvelá. Okamžite som spozorovala, že tvár je vyčistená, mäkkšia a upokojená.
 Určite na tom má podiel množstvo výživných minerálov a látok, ktoré obsahuje.
Spomínam si, že som niekde na internete čítala o vhodnosti tejto masky aj  na mastnú/problematickú pleť a musím skonštatovať, že na moju tvár má skutočne blahodárne účinky.
ZVEREJNENÁ CHARAKTERISTIKA PRODUKTU 
"Zelený francúzsky íl je jemne mletá hornina získaná z veľkej hĺbky, ktorá nie je znečistená žiadnymi škodlivými látkami. Obsahuje veľké množstvo ílových minerálov a stopových prvkov dôležitých pre pokožku napr. železo, horčík, titán, mangán atď.
 O zelenom íle je všeobecne známe, že veľmi dobre absorbuje z pokožky toxické látky, zbavuje ju nečistôt aj nežiadúcej mastnoty, vyživuje ju, spevňuje, obnovuje, vyhladzuje a upokojuje podráždenú pokožku. Využíva sa tiež na prehriatie rôznych častí tela pri reumatických ťažkostiach.


Je výborný na pleťové a telové masky
Pleťovú a telovú masku je možné použiť pre všetky typy pleti. Pôsobí proti jej starnutiu, spevňuje ju, tonizuje, vyživuje, vyhladzuje, detoxikuje, čistí a upokojuje. Je vhodná aj k starostlivosti o pokožku so sklonmi ku kožným problémom ako je akné a ekzém.
Telovú masku možno použiť na dekolt, šiju, strie, stehná, brucho a aj na natiahnutie pokožky chrbta. Má silné detoxikačné účinky.

Po ošetrení je pleť hebká na dotyk, upokojená, čistá a pôsobí mladistvým dojmom. Pleť po ošetrení ílovou maskou môže niekedy reagovať začervenaním, ktoré je úplne prirodzenou reakciou pokožky."


Zvyknete pravidelne používať masky na tvár?

8 komentárov

 1. O této masce už jsem hodně slyšela a velmi se mi zamlouvá, většinou však dávám přednost plátýnkovým maskám :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. waaau,bavilo by ma ju namiešavať :) ak je vhodná aj pre mastnú pleť, tak by som ju rozhodne skúsila :)
  MakeUpByVeo

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Je vhodna na vsetky typy pleti 😇 - aj na mastnu..cize...smelo do toho! :)

   Odstrániť
 3. O té slyším poprvé, ale vypadá skvěle :)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Masky milujem a doma ich mám niekoľko! Myslím, že som sa presne na túto pozerala na internete, možno si ju nakoniec kúpim, vyzerá zaujímavo :)

  www.frenchstyle.eu

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Vrelo odporucam :) som rada, ze nie som jediná, ktorá rada skusa nove masky a ich funkcie

  OdpovedaťOdstrániť

Back to Top