Jesenná túžba

Telo sa úplne poddalo jemne kolísavej ceste vlakom. Vo vozni nastala tma a ostré kvapky čerstvo spúšťajúceho sa dažďa po veľkom okne, rýchlo nasledovali smer - ktorý im prudký vietor diktoval. 
Počas pohodovej cesty vlakom do Prahy, mám čas opäť prepadnúť predstavám. Nie, že by som to robila účelovo, ale v momente, ako sa mi podarí  spomaliť rýchlosť myšlienok a tela, opakovane sa ocitám v "relaxačnom režime", pri ktorom sa nemusím hanbiť za to, že mi na um zídu postrehy a spomienky, ktoré sú priam zbytočné. Tentokrát moja myseľ nezablúdila k menej dôležitej myšlienke, ale k dlhodobému dezidériu.
Totiž neviem, či práve  sychravé jesenné počasie, ktoré ma núti byť neustále privinutá v Adamovom vrúcnom objatí  svojim spôsobom nepodporuje moju roztúženosť  po veciach, ktoré mám v sebe rozumne utriedené. Možno je to vekom, možno tým, že že cítim úplnú fyzickú aj mentálnu pripravenosť, ale neuveriteľným spôsobom som  začala túžiť po dieťati. Viem, že je to prirodzené  a som rada, že nepatrím k tým ženám, ktoré v mojom veku nemajú materinské pudy, dlhodobé vzťahy alebo sex - pretože sú tým pripravené o odhodlanie, šťastie a víziu do budúcnosti, ktorá im pomáha napredovať už teraz, v súčastnosti. Teda, aspoň ja sa vďaka tomuto môjmu snu  neustále snažím vyvíjať  a dospievať. Už od strednej školy som sa motivovala k učeniu na maturitu s tým, že ak by som čokoľvek bola nútená počas vzdelania opakovať, bolo by to len zdržanie cesty za mojím vysnívaným potomkom. Teraz to vôbec nie je iné, pretože sa s tým dokonca mám komu zdôveriť -mojej polovičke, ktorá tu túžbu cíti možno ešte o čosi viac ako ja. Som zaň veľmi vďačná, pretože nie každý má to šťastie, že jeden malý sen sa môže pretvoriť do skutočnosti, ktorá je poháňaná láskou z dvoch smerov.

4 komentáre

  1. Skvelo napísaný článok. Človek niekedy príde nato čo chce a to je super. Ja napríklad viem, že momentálne by som dieťa mať nemohla lebo by som si to dostatočne neuzivala keďže je moja momentálna priorita dorobiť byt ale potom mi už v tom nič brániť nebude. Mám skvelého manžela s ktorým sa o všetkom môžem porozprávať a tak viem ze raz z nás budú skvelý rodičia.

    Suesanqa

    OdpovedaťOdstrániť
  2. To je hezké, myslím, že většinu žen tahle touha nakonec potká. Já sama se jednou na mateřství těším, ale důležité je to slovo jednou. Momentálně nastupuji na vysokou a rodinu bych chtěla založit až tak za 8-10 let :)

    LADY LENNA

    OdpovedaťOdstrániť

Back to Top