Môj rok 2018

Zrejme by pri ukončení tak výnimočného roku, bolo hlúpe začať s nepochopením toho, ako je možné, že už ubehol ďalší od čias, kedy som písala posledné zhrnutie roka. No napriek tomu, akú dynamiku si zvolili či vypýtali moje dni -vybavujúc si pred očami  posledné mesiace, som načisto ohromená. Samozrejmé, že niektoré "načaté"  dôležité a krásne mihnutia si prenášam ešte so sebou do ďalšieho roka.  A aj tentokrát verím, že nasledovné obdobie bude opäť naplnené viac smiechom, vzrušením a ohromenosťou, ako neustálou snahou hľadať balans medzi dvoma svetmi. Avšak viem, že to bude inak, pretože sa mi podarilo zotrieť hranicu, ktorá mi bola viac obmedzením ako slobodou. 

| ZAČIATOK |
Pamätám si, že začiatok januára som oslávila plačúca pod perinou v Prahe, kde ma Adam (hladiac moje vlasy) tíšil, že opravnú skúšku z práva, ktorú som nebola schopná urobiť -už tentokrát určite zvládnem. Zvládla som, aj keď si úprimne myslím, že ma zachránil skôr môj úsmev a panikárenie, ktoré sa mi nepodarilo schovať cez vlasy padnuté v tvári. Každopádne, nech to už bolo akokoľvek, nebola som na to sama, ale opäť sme sa o "neúspech" podelili navzájom spolu s Aničkou a Veronikou. Po skúške sme sa hrdo usmievali napriek tomu, že nás čakal nový semester, ktorý bolo nutné ukončiť štátnicami. 


| JAR |
V momente ako sa rozbehol prvý týždeň letného semestru, dni v kalendári sa menili rýchlosťou svetla.

 • Plánované písanie bakalárky som si samozrejme nechala takmer na poslednú chvíľu a od februára do mája som skutočne neriešila nič iné okrem školy. Toto obdobie bolo pre mňa psychicky najviac náročné, pretože toho bolo skutočne veľa, zároveň som musela absolvovať predmety v škole, ktoré ma neuveriteľným spôsobom ubíjali. Výsledok bol môj úplný mentálny break down, stav úzkosti na skúške pred kamerou, kedy som sa pred všetkými roztriasla, zrútila a nevydala ani hlásku...no a k tomu celému tu ešte bola aj stresujúca práca.
 • Pomedzi školou a prácou som intenzívne kompletizovala aj svadobné prípravy, ktoré boli nevyhnutné riešiť v tomto období, pretože sme sa plánovali s Adamom vziať už na jeseň.
 • Tesne pred mojimi narodeninami sme si urobili menší víkendový výlet vo dvojici do Bojníc a v polovici mája sme odišli na dva týždne do Prahy, kde som sa v tichosti a bez vyrušovania učila na štátnice. 
 | LETO |
Pamätám si moje rozprávkové predstavy o tom, že nástupom júna a prežitia štátnic mi začnú letné prázdniny plné oddychu, zábavy a lásky. Opäť som sa mýlila...aj keď skôr si hovorím, že už by som nemala byť toľko naivná a mám si zvyknúť na to, že môj život bude vždy úplne nabitý a uponáhľaný.

 • Štátnice nejakým zázrakom dopadli nad moje očakávania a ja som plná nadšenia mohla "vyhodiť do vzduchu" graduačnú čiapku, ako v High School Musical.
 • Mamina začala kampaňovať, kvôli jesenným voľbám úplne naplno, a ja som sa snažila byť čo najviac nápomocná.
 • Počas júla sme boli  na prvej spoločnej dovolenke pri mori s Adamom -v auguste sme cestovali na Donovaly a do milovanej Prahy.

 | JESEŇ |
Jeseň bola v mojom živote najprevratnejším, najnetradičnejším a skutočne rozprávkovým obdobím.

 • V septembri som začala konečne natáčať pravidelne na môj YTB kanál Pattrissien (každý nový sledovateľ ma poteší) . Odvahu som naberala 2-3 roky, takže som rada, že som nakoniec do toho išla. 
 • Naplno som sa ponorila opäť do školských povinností.
 • 6.10.2018 sme mali s Adamom svadbu.
 • Úplne sme zmenili životný štýl a uvedomila som si, že starnem, lebo s ním prišla aj zmena chutí..a tak som sa rozhodla urobiť teenagerskú bláznovinu a dala som si septum...chápete, aby som si zrazila dole ešte 4 roky z môjho veku. ( žartujem :D )
 • Nastúpila som do novej práce a vyšli mi prvé články v novinách.
 • S Adamom sme veľa cestovali. Boli sme v Paríži, kde bolo úplne senzačne. Naozaj dlho sme toľko nenachodili a sa tak veľa nenasmiali ako práve tam. Čo mi pripomína...už ste videli náš VLOG, ktorý je na spoločnom YTB kanáli? Neskôr sme vyrazili objavovať aj utajené krásy Slovenska a rozhodli sme sa pre návštevu Košíc. Myslím si, že november bol veľmi zvratovým mesiacom, ktorý v nás oboch zanechal nadšenie či odhodlanie na iný spôsob života, ktorým sa chceme do budúcna uberať. 

| ZIMA |
December bol veľmi stresujúci mesiac plný školy, skúšok, práce a nestíhania byť s tými, s ktorými by som chcela byť. 

 • Našťastie ľudia v mojom okolí sú veľké poklady, a nemajú problém spoločne so mnou odpočítavať čas do ďalšieho stretnutia, ktoré mám v pláne trochu dobehnúť, keď bude viac priestoru.
 • Svoje prvé manželské Vianoce sme strávili všetci spolu ako rodina, a práve preto boli tými bezkonkurenčne najkrajšími. Veď predsa, čo by to bolo za Vianoce bez tých, ktorí tvoria váš svet? 

ĎAKUJEM VÁM VŠETKÝM ČO STE MI AKÝMKOĽVEK SPÔSOBOM VNIESLI DO MOJICH DNÍ RADOSŤ - A ŽE JEJ TEDA NEBOLO MÁLO. 

4 komentáre

 1. pockat, pockat, skuska pred KAMEROU? wtf?! :D akoze mna keby niekto natacal pri obhajobe mojej hlupej bakalarky alebo nedajboze pri obhajobe diplomovky, ktora ma este iba caka, tak by som asi rovno utiekla. congrats k zvladnutiu bc :) a taktiez k svadbe, zlati ste :3
  som tvoj 40. odberatel a hned si idem tvojimi videami kratit cakanie na Novy rok. prajem krasny Silvester a stastny Novy rok! :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Chodim na medialnu vysoku skolu a minuly semester sme museli vystupovat pred kamerou ako.. redaktor ci moderator..no a to som nezvladavala :D. Hlavne pred celou skupinou -na mna ako velkeho hanblivca a tremistu to bola privelka zataz. Velmi pekne dakujem a tesim sa! :) Rovnako.

   Odstrániť
 2. Gratuluji k úspěšným státnicím a přeji šťastný nový rok! :) Také chodím na mediální vysokou a v tvých pocitech se úplně vidím. Při zkouškách před kamerou jsem se klepala jak ratlík, mluvila hrozně rychle, že mě učitelé museli uklidňovat a chtěli, abych opakovala vše znovu a pomalu, cítila jsem se jako blbec. Doufám, že do konce studia takových zážitků bude co nejméně. :D

  I am Lenka

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Dufam aj ja...aj ked tieto medialne skoly nezvyknu ludi v hanblivosti setrit😂

   Odstrániť

Back to Top