Septum

Rozhodnutie dať si urobiť septum patrilo k tým spontánnym, nad ktorými síce premýšľate dlhšiu chvíľu a zvažujete všetky pre a proti, avšak nikdy nie je čas dotiahnuť jednu z vašich sto chcení do konca. Preto som sa jeden veľmi podarený deň počas prestávky medzi školou a prácou rozhodla ísť si dať prepichnúť nos, pretože keď nie sú veci presne plánované, výsledok býva prekvapivo lepší a bez väčšej nervozity.

Našla som si na internete jedno štúdio, kde boli ochotní prepichnúť čokoľvek na počkanie a preto tam smerovali moje kroky. Do "starostlivosti" si ma vzala milá pani, spolu s ktorou sme vybrali tú najvhodnejšiu podkovu. Pôvodne som chcela čiernu, ale uvedomila som si, že na ženách sa mi páčia skôr strieborné odtiene a tak som nechcela veľmi zo začiatku riskovať.
A aký bol samotný proces? Aby som bola úprimná, videá ako sa to robí som mala napozerané a neprišli mi vôbec hrôzostrašné, takže som vedela do čoho idem. To, čo na internete však nemôžete odpozorovať je miera bolesti.  Každý to cíti inak a ja nepatrím k ľuďom, ktorí majú s vydržaním fyzickej bolesti veľké problémy. V tomto prípade je ale miera cítenia toho vpichu skutočne intenzívna. Nie je to nič, čo by sa nedalo so zaťatými zubami vydržať, avšak skutočne si treba uvedomiť, že nos sa nachádza veľmi blízko centra sĺz, smrkania, kýchania...takže citlivosť je o čosi intenzívnejšia ako pri prepichovaní uší. No tu treba dodať, že v momente ako zvládnete tých 5 sekúnd prepichnutia, tak sa žiadna pomanipulačná bolesť nedostaví. 

Hojenie trvá približne dva týždne. Je potrebné si počas celej doby septum dezinfikovať a "hrať sa s ním" aby sa prečistilo okolie. Dávajte si aj pozor na nárazy, pretože  špička nosa je trochu citlivejšia, čiže treba byť opatrný.

Ja rozhodnutie zaobstarať si ho ani trochu neľutujem, v prípade  nevyhnutnej potreby ukrytia či práce si ho jednoducho "schovám do vnútra" a nikto by ani náznakom nezistil, že ho mám. Takže pokiaľ nad ním náhodou uvažujete, rozhodne to treba skúsiť. 
Máte aj vy nejaký piercing či tetovanie?

4 komentáre

Back to Top