Povedz prepáč

Druhá šanca. Vec, na ktorú sa odvaha hľadá priťažko, pretože v tom momente človek musí potlačiť všetok svoj smútok, hnev, sklamanie či bolesť - vzpriamene i uprene sa pozrieť do očí človeku, pri ktorom vám praská srdce žiaľom. Nechcete oň prísť a viete, že aj keď sa pozviechate zo sklamania, vždy vám bude v srdci chýbať malý diel poznanej prítomnosti. No treba si uvedomiť, že čo i len mihnutie sa predstavy a ochoty uložiť druhú šancu znamená, že osoba je pre vás veľmi dôležitá. A čas dokáže zahojiť naozaj akékoľvek rany. Hoci budú na duši jazvy, aspoň existuje písaný dôkaz o vašej statočnosti.

Áno, i napriek tomu, že druhá šanca bola zmarená v ďalšie sklamanie. Kvôli tomu netreba odsúdiť hneď všetky budúce prichádzajúce podnety, ale je dôležité k všetkému pristupovať individuálne. Každá osoba, pokiaľ pre vás v srdci niečo znamená si zaslúži druhú šancu, a kto vie, nakoniec môžu veci dopadnúť ešte lepšie ako pred tým. Neviem či si spomínate na môj trochu starší článok, kde som písala o tom, že sa s jedným človekom začínam skutočne strácať. Okrem mysle a srdca som sa s osôbkou rozlúčila aj prostredníctvom písma, ktoré malo zapečatiť moje rozhodnutie. Keby som mala len zlomok pochybnosti, viem sa k mojim pocitom kedykoľvek vrátiť, a to ma vtiahne naspäť do prežitkov. Napriek tomu, že ma to v tých časoch veľmi mrzelo, bola som rozhodnutá upevniť rozum i správanie a viac neprepadnúť neistému koncu. Ten koniec sa stal novým začiatkom a ja som dnes veľmi rada, že sa vo mne ucelilo to malé chýbajúce prázdno. 
Prepáč mi.
Preto by som rada povzbudila aj vás, ktorí sa bojíte vykročiť priamo k strachu zo sklamania, aby ste v sebe našli tú silu a to aspoň skúsili - dokonca možno nie raz, ako to bolo v mojom prípade. 

4 komentáre

  1. Já tomu nerozumím. Na Instagramu vypadáte hrozně šťastně a tady pořád zklamáních a koncích. To přece nejde dohromady :(

    OdpovedaťOdstrániť
    Odpovede
    1. Ja ale hrozne šťastná som, tento článok nie je negatívny, ale dôkaz toho, že všetko sa nakoniec na dobré obráti len tomu treba veriť. :)

      Odstrániť

Back to Top