Náročné obdobie

Tak veľmi mi chýbalo písanie, tak veľmi mi chýbal blog, fotenie, účelové líčenie a vzrušenie z toho, že vydám nový článok. Ale nedalo sa, skutočne. Totiž pokiaľ ma sledujete na instagrame, tak určite viete, že som sa veľmi intenzívne pripravovala na bakalárske štátnice. Od začiatku mája, som ani jednu noc nevedela dobre spať, riešila som stresové situácie v škole - kvôli skúškam ale hlavne som vedela, že už sa čas učenia blíži. Dni sa začali zlievať do jedného a ja som sa bála chodiť  spať, pretože som vedela, že začne taký istý deň ako ten predchádzajúci.

Chcelo to zmenu, niečo čo ma aspoň na chvíľu odpúta od zacykleného života... a tak sme sa vybrali na osem dní do Prahy- kde zvykneme s Adamom tráviť voľné chvíle. Napriek tomu, že tiažobu učenia som si brala so sebou, nechali sme "doma" na Slovensku všetky rušivé elementy vrátane ľudí, aby sme mali pokoj a kľud. Robila som čo som mohla, stále sa učila a zúrivo som preklínala všetky školy, ktorým stačí len obhajoba na získanie titulu a nie skutočné štátnice...plné stresu, neistoty a strachu, že to nezvládnem. Ale dnes som tu, a prihováram sa vám ako čerstvá BAKALÁRKA, ktorá odpoveď zvládla na samé Áčka a tým uzavrela svoj pekný celosemestrálny priemer. 

Tým, že polovica vysokej školy je za mnou, tak pevne verím, že som oprávnená sa s vami podeliť o pár krátkych slov a rád toho, ako zvládnuť štátnice, alebo maturitu...alebo akúkoľvek náročnú skúšku.  Ja som všetky myšlienky síce nedodržala, no snažila som sa a to je hlavné.

 • NEPOROVNÁVAJ SA S DRUHÝMI - Vec, ku ktorej som mala tendenciu aj keď som vedela, že je to veľká chyba. Mala som pocit, že všetci vedeli viac než ja, že nestíham aj keď som si správne rozvrhla čas (a presne ho dodržiavala), stále tam bol fakt, že som bola pozadu než zvyšok sveta. Vadilo mi, že sa neviem učiť opisovaním a prepisovaním a inými normálnymi metódami. Jediná vec čo som robila, je čítanie si vecí jedenkrát s pochopením a nahlas. Ale, ako sa mám učiť? Ja stále neviem akým systémom mám postupovať, zároveň nabiflené pochopenie učiva je v mojom prípade asi jediná možná cesta k úspechu, a tak aj bolo. 
 • RELAX - Asi najdôležitejšia časť z celého učenia sa. Všetci zakazujú sociálne siete, pozeranie youtube, avšak pokiaľ je to jedna z možností na relax, tak prečo nie? Ja sa priznám, že som trochu s vecami zápasila, pretože som si istá, že mám odmalička poruchu pozornosti a sústredenia sa, takže som bola myšlienkami mimo každú chvíľu.
 • SEXUÁLNA AKTIVITA - Neviem ako to viac okomentovať, jednoducho pokiaľ je človek uvoľnený veci idú vždy lepšie. 
 • SPRÁVNE UČENIE - Myslím si, že niečo ako správne učenie neexistuje. Väčšina ľudí sa učí doobeda a poobede má voľno, avšak mne mozog začína fungovať o piatej podvečer až do noci a to je jediný úsek dňa, kedy som schopná nasať niektoré informácie. Učte sa vtedy, kedy vám je lepšie a kedy sa vy cítite pripravene - a nie vtedy, kedy vám to káže okolie či rodičia. 
 • ZMENIŤ PROSTREDIE - zmena miesta, únik od rodiny, zvieratiek,  kamarátov,  priateľa/priateľky je niekedy tiež skvelým riešením.
 • VIERA A DÔVERA - Ťažko sa mi to potvrdzuje, ale musíte veriť v samých seba. Zároveň je dôležité, aby vo vás malo dôveru aj okolie, a aby vám v prípade neúspechu povedali: ,,Nič sa nedeje." Moji rodičia takí sú a viem, že rovnakým spôsobom budem vychovávať svoje deti...aby nemali stres a aby vedeli, že nech sa udeje čokoľvek, budem tu pre nich. 
 • UPOKOJUJÚCE PROSTRIEDKY - To už je na vás či zvolíte čerstvý vzduch alebo upokojujúci čaj. 

A ČO BUDE ĎALEJ?
Mám pripravených veľmi veľa plánov. A dokonca vám niektoré z nich môžem v krátkosti zhrnúť.
Totiž najbližší polrok bude o venovaní sa čisto sebe a mojím záležitostiam - za čo som rada. Pretože do toho samozrejme z veľkej časti spadá blog. Takže sa môžete tešiť na:
 •  pravidelné a častejšie príspevky na blogu
 • zároveň chcem uviesť na blog opäť moju dávnu sériu zhrnutia mesiacov, kde vám predstavím aj každomesačných beauty-fashion favoritov
 • pravidelnejšie natáčanie na youtube
 • jeden menší projekt, na ktorom budeme počas leta pracovať spolu s Veronikou z www.veraparadis.com
 • získala som zaujímavé blogové spolupráce, ktoré vám neskôr predstavím
A samozrejme, okrem blogu budem viesť plnohodnotne svoj súkromný život, takže leto bude venované v duchu priateľov, s ktorými som si posledný mesiac (okrem školy) veľmi neužila a dosť mi naše spoločné chvíle chýbajú. Tiež sa sústredím na dotiahnutie blížiacej sa svadby a v
neposlednom rade zdokonaleniu môjho bytíku ešte o niekoľko vylepšení, než som vám predstavila v Apartment tour


A AKÝ STE MALI MÁJ VY? 

2 komentáre

Back to Top