Cesta za spomienkami

Vždy ma udivuje, ako dokážu ľudia tvrdiť, že sa nedá zlepšovať a budovať "rodinný" vzťah na diaľku. Vždy sa dá, akurát nie priamymi konverzáciami ale stačí maličkosťami či prekvapeniami, ktoré sa akousi cestou doručia k tej správnej osobe.
Výlet, ktorý sme spolu s Adamom absolvovali, bol presne jedným z krokov, kedy som si povedala, že by to takto malo byť, a že by si blízky ľudia mali navzájom robiť väčšiu radosť. Jedno ráno, mi volala mamina s tým, že mi pošle peniaze a mám si kúpiť akýkoľvek pobyt na jednu noc, pretože vie aká som unavená a podráždená kvôli neutíchajúcim povinnostiam. Zdal sa jej ako skvelý nápad ísť niekam spoločne na noc, len ja a Adam- žiadne povinnosti, starosti, ľudia a povedomé podnety.
Bola som úplne nadšená pretože už dlhšiu dobu sme sa bavili s Adamom, že by sme mali ísť do Bojníc, kvôli spomienkám z detstva, ktoré by sme si mali prekryť už novými spoločnými pocitmi z pohľadu dospelých ľudí. Výlet bol neskutočne skvelý a myslím si, že budem hovoriť za oboch ak poviem, že sme si ho fakt UŽILI. 


HIGHLIGHTS | POSTREHY | ZÁŽITKY
 |   Hneď keď sme prišli na parkovacie miesto Bojnického zámku, opýtala som sa parkovacieho pána, do koľkej je hrad otvorený - nepríjemne mi odšplechol, že je to zámok. Ironicky som sa usmiala a povzdychla si, že deň môže začať :D. Áno viem, že som sa pomýlila, ale po 4 hodinovej náročnej ceste autom sa mi skutočne nechcelo premýšľať nad tým, či sa jedná o hrad alebo zámok, dôležité je, že evidentne porozumel mojej otázke. 

|      Bratislavská ZOO sa mi páči oveľa viac ako tá Bojnická. Tušila som už dávnejšie, že to tak bude, pretože naša Zoo v Bratislave sa dosť zmenila od nášho detstva a je naozaj skvelým zážitkom pre randiace páriky a aj rodiny s deťmi. Veľkou výhodou našej Zoo je priestor aký je ponúkaný zvieratkám, tam sa mi to zdalo veľmi málo ale za to je pravdou, že Bojnická Zoo má zas oproti našej dvoch rozkošných sloníkov.

|      Bola som prekvapená ako veľmi bývajú nevychované deti a ako veľmi majú liberálno-ľahostajných rodičov. Chýba im základné slušné správanie a spôsoby.
  • Najprv ma zarazilo koľko detí pod 10 rokov má v rukách iphone a fotia si selfiečka pri zvieratách, ktoré následne postujú na instagram. Je úplne zrejmé, že sú to tie deti poznačené dnešnými youtuberskými idolmi a tak prichádzajú o skutočné momenty, pretože hľadať hodinu správny filter -detskej tváričke "určite" veľmi pomohlo. 
  • V klietke boli čerstvo narodené mláďatká morčaťa a jedna žena do nich silno prstom začala drgať - v momente ako malé morčiatko bolo prisaté na bradavke a pilo. Neskôr popudila deti aby si tiež "chytili" morčiatko s tým, že rovnako naimitovane začali silno a dlho šťuchať do bezbranného tvora. 
  • Všade sú bezpečnostné oznámenia, že celé oplotenie je nabité elektrinou, a aj tak rodičia nechali deti bez dozoru nech sa šplhajú po tom plote a dokonca aj pármesačné bábätko k nemu prikladali, aby sa "lepšie pozrelo".


|      Jedlo v Bojiciach je cenovo rovnako drahé ak nie drahšie ako v BA, z čoho som bola dosť prekvapená.

|      Prehliadka zámku bola skutočne skvelým zážitkom, pretože som konečne prvýkrát v živote dávala pozor a prednášané informácie boli veľmi zaujímavé, avšak tá sprievodkyňa sa zrejme zle vyspala, pretože bola totálne nepríjemná a alergická aj na hlasnejšie vdychnutie.
  • Jedno malinké dieťa si trochu zabrblalo a ona s totálnym krikom začala po nás jačať, či si to chceme odhovoriť za ňu. :D Nikoho to nevyrušovalo, nikto sa nad tým nepozastavil avšak vždy ma zamrzí takýto prístup ľudí, pretože to len kazí pôžitok z krásneho prostredia. 


NA AKÝ VÝLET STE IŠLI NAPOSLEDY?

Žiadne komentáre

Back to Top