Netušila som aká budem

Keď som oslavovala deväť rokov cítila som sa neobyčajne hrdá na to aké číslo sa píše k mojej osobe. ,,Už mám 9! Ešte raz toľko a budem dospelá -budem si robiť čo len chcem!" kričala som nadšene na mamu, ktorá sa pousmiala nad mojimi slovami. Hlesla, že si mám užívať bezstarostný detský život, lebo v dospelosti sú samé problémy a stres. Nepočúvala som ju, pretože mi náhle myseľ zablúdila k vysnívanej predstave Paťky v budúcnosti, keď bude dospelá. Pamätám si ten obraz presne. Pred očami stála vysoká, chudá žena, s dlhšími čiernymi vlasmi, ktoré zakrývali veľké prsia. Mala  obrovské oči, ktoré dostanú už pri pohľade každého muža...no a v neposlednom rade som si povedala, že budem mimoriadne obľúbená, lebo predsa už teraz v škole vyčnievam vďaka neobyčajnej povahe a ehm...geniálnym nápadom. Dnes sa nad tým celým smejem a hovorím si, aké je skvelé, že nemáme schopnosť nahliadnúť do budúcnosti, lebo by som bola vtedy zo seba určite sklamaná. Paradoxne už to asi býva zvykom, že vekom sa hodnoty či predstavy menia a ja bez väčších výhrad nemám problém skonštatovať, že som za seba napokon aj tak rada.

Práve dnes bol jeden z tých "dospelých" prelomových dní, kedy sme sa s Adamom bláznili o čosi viac ako zvyčajne. Pišťanie, smiech a hlasný spev, ktorým otriasame celú bytovku je už našim štandardom, avšak akonáhle nastanú pokojné chvíle- vychutnávame si ich plnými dúškami. Ale teraz to bolo inak! Harmonické poobedie som narušila náhlym zavelením ísť von fotiť outfitové snímky, pretože je príjemných pár stupňov nad nulou a okolím sa šíri netradičná belavosť, ktorá je na "zašmudlivé" fotky ideálna. Adam veľmi nemal možnosť protestovať a tak sme vybehli prevetrať môj nový kabát. Priznám sa, že to bola neplánovaná kúpa, pretože som sa nejakým omylom ocitla v Centrali a nechala si ho odložiť na pokladni. Peniaze z účtu zmizli jedným nádychom -ale nevyčítam si to. Tým, že takýto úlovok nerobím každý deň, rozhodli sme sa, že by sme mali pondelok dotiahnúť do úplnej dokonalosti a ísť si dohodnúť (dlho plánovaný) termín svadby. Pre niekoho to môže byť niečo celkom obyčajné, ale v nás ten počin zanechal  akési príjemné rozhodenie o ktorom zatiaľ pred sebou mlčíme. 

Škoda, že sa nikdy nedozviem, čo by moje menšie ja povedalo na fakt, že v tak mladom veku si vezmem muža môjho života. 

Kabát - Stradivarius
Šaty - F& F
Šál - Terranova
Pančuchy - H& M
Topánky - Converse
Akú vec ste si naposledy kúpili vy?

3 komentáre

  1. Já jsem si sebe jako dospělou nedokázala představit vůbec ... nějak jsem chtěla zůstat malinká furt :)

    Příběhy z mlhy a éteru

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Krásné fotky :) Já si taky dobře pamatuji, jak jsem se tak v 8 letech těšila, že budu za 10 let dospělá, představovala jsem si to úplně jinak, než jaká je teď realita :D A někdy bych to bezstarostné dětství vrátila.

    LENN

    OdpovedaťOdstrániť

Back to Top