Čo by som odkázala svojmu mladšiemu ja?

,,Buď stále taká aká si, akou bývaš a akou raz budeš."
Pred pár dňami som zhodou okolností  natrafila na dva články, ktoré v sebe niesli myšlienku odkazu svojmu mladšiemu ja. Väčšinou si blogerka rozpísala nejaké situácie a zážitky z minulosti, ktorým by sa mala do budúcna vyhnúť, pretože už vie aký bol z toho výsledok.
Články mi prišli úsmevné a miestami som prekrútila očami, pretože som sa v niekoľkých bodoch "detskej či teenagerskej hlúposti" našla. Kto by aj nie, všetci sme si prešli neprirodzeným a škaredým prvým líčením do školy, trápnymi účesmi, neštýlovými outfitmi, nesprávnymi "láskami" a hádkami s kamarátkami, ktoré boli úplne zbytočné.
Avšak hovorím si, že to všetko patrí k prirodzenému vývoju človeka. Preto, keď som sa  po dočítaní článkov zamyslela nad svojimi "omylmi" -s úsmevom som skonštatovala, že by som si zrejme nemala čo odkázať. Možno moja úvaha vyznela  povýšenecky, ale pravdou je, že k nej pristupujem s poučením i rozvážnosťou. Potvrdzuje sa mi, že všetky udalosti, ktoré sa kedy v živote každého z nás stali a dejú, majú veľmi dôležité postavenie na budúcom obraze nášho života. Nezáleží, či to bol nevhodný štýl obliekania alebo kamarátenie sa s ľuďmi, ktorých by som dnes ani nepozdravila. Samozrejme si občas rada  zaspomínam aj na tie časy, kedy som veci a ľudí vnímala úplne inak, napriek tomu  viem, že to nebola správna cesta.
Človek si počas bežného (aj teraz prítomného) dňa ani neuvedomí, ako  každý nový prežitok dňa  bude veľmi odrážať ten zajtrajší- tým vo výsledku celý život, a v neposlednom rade to akou osobnosťou ste.
Majte na pamäti, že sa už nič nedá vrátiť späť, preto dlhodobé upínanie sa na spomienky či ľútosť sú zbytočnými úskaliami, ktoré si na seba prenášame. Treba byť hrdý na to, čo tvoríme teraz, pretože to sa prenesie a vyobrazí ďalej, v budúcnosti. Z chýb a vecí, čo nám možno stále ťaží srdce sa treba poučiť a snažiť sa ich čo najskôr zmeniť. Aby ste si o pár rokov pri spomienke na samú seba v minulosti povedali: Buď stále taká aká si, akou bývaš a akou raz budeš. 

4 komentáre

  1. Úžasne napísané. Úplne sa stotožňujem s tvojim názorom :)

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Krásně napsané :) někdy je to hrozně těžké neupínat se na minulost. Někdy tak přemýšlím nad minulostí a říkám si, jaký život bych měla teď, kdybych některé věci v pubertě udělala jinak. Pak si ale zase říkám, kolik věcí bych díky něčemu, co jsem udělala v minulosti, neměla. Teď se snažím žít tak, abych v budoucnu nemusela ničeho litovat :)

    LENN

    OdpovedaťOdstrániť

Back to Top