Očista ľudí | Sammydress Haul

Ani netuším akou rýchlosťou unikali posledné týždne. Boli tak neskrotné a nehmatateľné.
Človek by si aj bol povedal, že neexistovali...avšak ekzémy po celých rukách a tvári, ktoré sú mojou poslednou živou spomienkou viažucou sa k decembru mi pripomínajú to, že som skutočne prežila náročný mesiac- plný stresu. Veľkou časťou spomínaného "nekomfortu" bolo spôsobené samozrejme školou a skúškami. Termíny ma ostňami pichali hlboko do chrbta, stres z písania bakalárky a následnom prepletení učenia sa práva ma na pár dní natoľko odrovnalo, že som nerobila nič. Skutočne nič.

 Chumáče prachu lietali celou obývačkou, plné hrnce jedla v chladničke vystriedalo naporcovanie si do úložných krabičiek šalát, ktorý z duše neznášam a moja nálada bola na bode mrazu, pretože som sa zrazu cítila ako nesprávna manželka. Tým nechcem povedať, že som "depkovala" (nerada používam tento teenage-termín) to nie, akurát som si urobila v nevhodný čas letné prázdniny.
 Každopádne, moja organizačná povaha a predstava o živote ma veľmi rýchlo vytrhli z relaxačného módu a vložila som do skúškového všetko čo som mohla. A podarilo sa, hoci nie úplne, ale už sa mi vracia moje úsilie v podobe netradičného pokoja. Zvláštne však?
Je veľmi dôležité, si pri akýchkoľvek vyhrotených situáciách uvedomiť to dobré, čo vás za ten deň rozveselilo. 
Vo výsledku človek zistí, že toho krásneho sa mu deje oveľa viac ako zlého. Tiež som taká bývala, ale dnes už viem, že je to  len o nastavení si priorít a to všetko je len obal povinností, na ktorom mi predsa záležať nemusí. Z druhej strany si je potrebné uvedomiť aj to, že nič neprichádza samé a veciam treba vždy trochu dopomôcť. Preto som sa rozhodla, že blížiacim sa koncom tohto roka urobím po dlhej dobe opäť veľkú selekciu ľudí - teda očistu. Uvedomujem si, že  počas vysoko zabehnutého životného tempa už nie je čas na prispôsobovanie sa okoliu, či ľudom, preto cítim, že ich treba veľmi okresať z mojej prítomnosti skôr, ako sa precitnem pri tom, že ubiehajú ďalšie mesiace bez zmeny. Paradoxne na tom utrpí najviac snúbencové okolie, ale vlastne mi na tom nezáleží.
Tento mesiac bol pre mňa zlomový v tom, že sme si obaja  uvedomili, že ani jeden nechceme byť súčasťou...teda ozvenou minulosti a rozhodnutie začať odznova bez rušivých a problematických elementov je správna cesta.
Kým si to uvedomil Adam sám, tak ubehlo priveľa času, ale ja som trpezlivá a viem, že čakanie ruže prináša. Vlastne som sa vôbec nemusela snažiť ani mu dohovárať, zlosť s akou opúšta svoj pôvodný život je natoľko veľká, že unikol sám.
A ja som rada, pretože môžme pokojne pokračovať v harmónií a zvoľnenom partnerskom tempe, ktoré sme opäť rozbehli. 
Každopádne na tento mesiac sa vôbec nepozerám negatívne (ako sa môže zdať) pretože sa udialo neuveriteľne veľa dôležitých vecí v mojom živote, ktoré som dlhodobo túžila mať na správnom mieste - a tak sa aj stalo. 

Dnes som sa však rozpísala o svojich pocitoch viac, než bolo možno plánované, no nebudem  sa pred vami ukrývať s tým, že jediná možnosť poznania môjho srdca je prostredníctvom malých povrchových trhlín, ktoré sú verejnosti dostupné. Avšak je pravdou, že dnešný článok som chcela napísať už veľmi dlhu dobu, pretože mi v novembri prišiel balíček zo stránky Sammydress.com, ktorá mi navrhla barterovú spoluprácu. (Pre viac informácií a porovnanie produktov po vizuálnej stránke s tým čo mi prišlo - kliknite sem )
Tým, že mi prišli už úplne všetky veci, ktoré boli rozdelené do dvoch obsiahlejších balíkov rozhodla som sa s vami podeliť o moju úprimnú skúsenosť s touto stránkou. Je pravda, že vo svojom súkromnom "wishliste" mám napísaných asi 5 vecí, ktoré by som chcela, a na ktoré sa zatiaľ nechystám sporiť, pretože existujú potrebnejšie položky na kúpu. Ale mám zásadu, že ak mi napíše nejaká stránka, ktorá náhodou ponúka to, čo už dlhšiu dobu hľadám, tak nemám problém kývnuť na takýto "neplatený" typ spolupráce. E-shop Sammydress.com, zhodou okolností ponúkal celé plavky s rukávmi, ktoré som zháňala veľmi dlhú dobu, preto ma aj menšia nesympatickosť stránky či predstava, že je to čínska spoločnosť neodradila od toho, aby som ponuku prijala.
 A skutočne neľutujem.
Položky, ktoré som si objednala sú naozaj veľmi kvalitné a všetky mi urobili neuveriteľnú radosť, pretože tie veci boli nad moje očakávania. Ak mám pravdu povedať, bežné oblečenie pre ženy mi už z pohľadu prišlo odradzujúce a nekvalitné, takže som sa rozhodla, že po ňom nesiahnem, avšak plavky, doplnky a vodítko pre kocúrika Huntera, boli skutočne skvelou voľbou!
 Koniec koncov, na tom sa nedá nič pokaziť. :) 
Samozrejme, že som vám chcela priamo na ňom odfotiť celý postroj pre Hantíka, avšak tak veľmi sa mu to nepáčilo, že sa mi poloodopnutý schoval pod gauč a následne ušiel do jeho domčeka s tým, že jeho sestru Ipsy poslal na stráženie brány, aby som sa k nemu náhodou viac nepriblížila. AKÝ MÁTE NÁZOR NA BARTEROVÉ SPOLUPRÁCE?

6 komentárov

 1. Já mám ráda tmavé oblečení, boty jsou úžasné, takže tohle by mě taky potěšilo :) mně tenhle typ spoluprací přijde milý, ale jen v případě, že jde o něco, co se mi hodí do kontextu blogu a nebo mi to v danou chvíli přijde vhod, jinak je odmítám. Mě teď v lednu čeká první zkouškové, docela se toho bojím, ale říkám si, že to snad zvládnu.

  Jinak s tebou naprosto souhlasím s tím, že by se člověk neměl přizpůsobovat okolí a měl by se obklopovat lidmi, se kterými se cítí dobře. Já se třeba dost často snažila přizpůsobit kamarádům přítele a byla jsem z toho neskutečně nešťastná a několikrát to doma obrečela. Oni jsou totiž hluční, pořád jen pijí alkohol a jsou sprostí, pomlouvají všechny okolo. Přítel se v jejich přítomnosti hrozně mění a já pak mívám pocit, že jsem špatná, když nejsem jako oni. Oni na mě koukají opovržlivě, protože jsem pro ně divná a tohle mi bylo hrozně často líto. Po posledním výletu s nimi jsem si už řekla ne a nebudu se s nimi tolik stýkat jen proto, aby mě nějak brali. Zkrátka chci být s lidmi, kteří mi jsou blízcí a sympatičtí :)

  LENN

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Super kousky a krásný kočičky/kocouři :) Přeji šťastný nový rok.. :)
  Blog Everythin Kate

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Moc hezky napsaný článek, Pattrissien :) A musím naprosto souhlasit i s LENN o komentář výše. Přeji šťastné vkročení do 2018! :)

  MIA

  OdpovedaťOdstrániť

Back to Top