Spestrite si bežný účes!

Občas sa mi stáva, že sa ráno zobudím s neuveriteľnou potrebou zmeny alebo spestrenia môjho zovňajška.
Či už ide o potrebu mať tetovanie, ísť sa  ostrihať alebo dať si nové piercingy či dredy - vždy, je môj chtíč silnejší ako vôľa a celej veci úplne prepadnem. 
Podobné ráno som mala začiatkom septembra s tým, že mi pamäť zablúdila pár rokov naspať, kedy som bola s maminou na afrických trhoch vo Viedni. Vôňa vonných tyčiniek, mihotavosť rôznych plamienkov,  spolu s pestrými  stánkami ponúkajúce rôzny "etno" tovar, vo mne evokuoval neuveriteľný pokoj a radosť. Nebola som jediná, ktorú táto africká atmosféra dokázala úplne pohltiť a ohromiť na toľko, že som sa nezmohla na slovo. Silno som stisla mame ruku a nechala sa viesť pomedzi drevené sošky a tymiánový dym, ktorý sa šíril celým priestranstvom. 

Keď sme prechádzali plnými uličkami trhu, nemohla som prehliadnuť dlhý rad nedočkavých detí čakajúcich na milú afričanku pletúcu  copíky s korálkami. Vedľa seba mala stolík, ktorý bol takmer celý pohádzaný farebnými-umelými prameňmi vlasov, ktoré vplietala deťom do copíkov.  Okamžite mi skrsol v hlave nápad "ukecať" maminu aby mi jeden takýto  copík dovolila mať. 
Netrvalo dlho a ocitla som sa na stoličke v "kaderníckom" stánku. Vybrala som si fialové pramienky, ktoré po pletení vyzerali kúzelne a na konci mali  modré korálky. 
Takmer by som aj zabudla, že som sa niekoľko týždňov vytešovala z takejto veci, no akosi pred pár týždňami, sa mi to nadšenie vrátilo v úplne rovnakej podobe. 
Možno je to tým, že sme mali možnosť vidieť počas  leta dievčatá s pestrými copíkmi na celej hlave, ktoré sa po skončení festivalov rozhodli, že si svoj farebný look nezmenia. 
Zrejme sa mi to vrylo hlboko do pamäti, pretože si neviem inak vysvetliť môj náhly záujem mať opäť  pár copíkov, ktoré mi spestria bežné účesy (rozpustené vlasy), ktoré nosím do školy. 
V zápätí som sa rozhodla nájsť niekoho, kto sa týmto veciam venuje a bol by mi ochotný pomôcť s mojou požiadavkou. Prehľadala som niekoľko odkazov  no vybrala som prvý, ktorý sídlil v Bratislave. 
Okamžite som natrafila na facebookovú  stránku KANEKALON.sk , cez ktorú som získala kontaktný e-mail a mohla  si dohodnúť termín. Po pár hodinách, prišla odpoveď na všetky moje otázky (cena, miesto, čas stretnutia..)  a nezostávalo mi nič iné len čakať na ten dátum.
Neubehlo veľa času a ja som plná očakávaní zamierila do Eurovei, kde býva
dievča -Evka, ktorá vo svojom voľnom čase robí práve  tieto copíky. Je neuveriteľne milá a šikovná. 
S úplnou ľahkosťou mi uplietla tri biele copíky (naposledy tri fialové s drevenými korálkami), ktoré stáli 4,50 eur (1,50 kus).  Musím vám povedať, že som naozaj úprimne rada za copíkové spestrenie mojich inak tmavých vlasov.
Každý si hneď všimne, že ich máte a tým, že   ich takto vôbec nikto nenosí, tak je to úplne originálne. 
Čo myslíte?

Pokiaľ teda náhodou hľadáte nejakú dočasnú zmenu a oživenie vašich "nudných" účesov, rozhodne skúste túto formu. 

2 komentáre

  1. Je to hezké zpestření účesu. Odbarvovat tak tmavé vlasy je poměrně nebezpečné, aby na to chytla barva, a kanekalon je takový neškodný. Krásně to v těch vlasech svítí.

    OdpovedaťOdstrániť

Back to Top