Je to ten pravý?

Nespočetne veľakrát som v minulosti premýšľala nad tým, či dokážem byť dostatočne vnímavá. Č-čo ak nie?  Mala som strach, že moje vnímanie má isté chyby  a ja nebudem schopná "zachytiť" signál, podnet či  prítomnosť niekoho, kto má mať v mojom živote dôležitú úlohu.
Ale ako to už býva zvykom, dokonalosť vnímania neexistuje, pretože tým by sa mohli cesty ľudí spojiť o  čosi skôr a práve kvôli nesprávnemu načasovaniu sa šťastný osud prepíše na nesplnenú  túžbu.
 Koľko príbehov by sa takýmto štýlom zničilo?
Veľa.

Práve preto sa ľudia spoznávajú vždy v správny čas.
Moment uvedomenia si toho, že môj čas práve nastal, prišiel vo chvíli, kedy som ho stretla.
 Kedy nás  absurdne zvrátená kombinácia  času, situácie a ľudí zaniesla na neznámu cestu.
 Boli na nej tŕne a boli sme bosí.
 Život nám dáva vždy viaceré možnosti. Vrátiť sa a pokračovať v ceste, ktorú už dôveryhodne poznáme, alebo urobiť prvý spoločný krok do neznáma.
V ten moment je ľahšie sa otočiť, pretože je zrejmé, že si osud neželá vychodiť cestu, ktorá vás zavedie na samý vrchol radosti a šťastia.
Napriek tomu, že vo mne začalo horieť odhodlanie zniesť bolesť z prvého kroku...predbehol ma. Nestihla som sa ani pohnúť a už ma sebaisto držal v náručí. Jeho viera a schopnosť konať správne rozhodnutia ho prinútila nepremýšľať nad rizikom, bolesťou a zranením. Privinul si ma k sebe o čosi pevnejšie a po nasledujúcom hlbokom nádychu sa rozbehol vpred. Bežal. Nezastavoval a pri pohľade na jeho dokonalé črty tváre som si všimla, že ani na sekundu nezmenil výraz. Tak veľmi  v nás veril. Nehýbala som sa, len som pochopila, že tento muž, ktorý pre nás bojuje  za cenu svojho života , je  ten pravý.

A ako ste na tom vy? Už ste stretli muža, ktorému ste odovzdali celé svoje srdce?

6 komentárov

 1. No na tvoju otázku odpovedať nebudem lebo asi vieš čo by som odpovedala a podla mna ked sa zamiluješ tak vždy máš pocit, že je to ten pravý...nuž láska je slepá :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Nie je to tak vzdy. Len kym tu istotu pravosti nepoznas...tak si ju automaticky pridavas k cloveku do koho si zamilovana...avsak ked porovnas po case tu istotu so vztahmi, zistis (alebo mozno aj nie) ze pri jednom je to o cosi ine.

   Odstrániť
 2. Najťažšie na tom celé je, že keď máš pocit, že je to ten pravý, keď máš túžbu si ho aj vziať a premýšľaš nad budúcnosťou... tak sa zasekneš a spýtaš sa " a je to ten pravý?" ..

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. To je podla mna velmi individualne. Pokial toto vsetko clovek citi a planuje, tak je podla mna zbytocne si taku otazku polozit. Srdce hovori jasne.

   Odstrániť
 3. Mylsím, že už som ho stretla a už skoro 4 roky sme spolu a ozaj mám pocit že je to the one. Každému na svete prajem aby sa mu podarilo čosi také krásne!
  Ivana xx

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ach, tak toto ma neuveritelne tesi 😇😇😇😇 vela stastia!

   Odstrániť

Back to Top