Šťastie si treba ukradnúť

Už niekoľko mesiacov vnímam a pozorujem, že nič v živote nám nepríde samé. Teda, aby som bola konkrétnejšia - šťastie nám nepríde samé. Treba ho hľadať, utekať za ním, nezastavovať sa a následne ukradnúť. Ale kde ho mám začať hľadať a čo to vlastne znamená?
Šťastie má veľa podôb a nesie nespočetne veľa významov, veď predsa pre každého to môže znamenať niečo celkom iné. Formu a význam naberá postupom času skúsenosťami, hodnotami a snami.
Pre mňa osobne je najväčším šťastím (ktoré nám život "zadarmo" ponúka) LÁSKA - čistá, krehká a úprimná. Taká, akú v dnešnej dobe nájdete u málokoho ale stále existuje, len potrebuje pochopenie. V týchto dňoch som bola akosi častejšie nútená premýšľať nad láskou v pravom slova zmysle, pretože si všímam, že  moje okolie jej má nedostatok a zaujímalo ma čo je hlavným dôvodom.
Nevďačnosť. Zaslepenosť. Sebeckosť. Slabý charakter. Nerozhodnosť.
Ľudia často spomínajú, že v dnešnej dobe je priam nemožné stretnú človeka, ktorý by za to stál. Dookola sa omieľajú známe frázy, hľadajú sa na druhých chyby a dôvody prečo človek nemôže byť mojím partnerom. Sú však tie chyby a dôvody opodstatnené? Alebo je to len výplod vysokého ega a osobnej  nevyspelosti  spojený s fantáziou. Čo keď sa nehodnotíte správne? Čo ak sa preceňujete a dávate si za cieľ nájsť šťastie, ktoré vám patriť nemôže...pretože je pripravené pre niekoho, komu patrí, kto si to zaslúži, kto nehodnotí.
 Dnešný svet a zmýšľanie v týchto oblastiach je pre mňa nepochopiteľný. Máte svoje šťastie priamo pred sebou ale odmietate ho, potom plačete, že na vás nič nezvýši pričom jediný kto je tomu na vine si ty sama.
Snáď nie je ani týždeň, kedy by som si nepočúvala najrôznejšie príbehy o tom, prečo chlapec, ktorý ma chce nie je pre mňa vhodný...ale vhodnejší je tamten, ktorý ma nechce, vlastne ani nevie ako sa volám, odmietol ma,  ignoroval ma niekoľko dní na internete a mňa to priťahuje, lebo nikdy neviem na čom som a to je ten moment, ktorý ma baví. V momente ako sa prejaví, alebo zaľúbi stráca u mňa postavenie lebo už to nie je ono. Avšak treba odhadnúť správnu mieru, pridlhé ignorovanie a nezáujem ma zas začne frustrovať, pretože mi tak dáva najavo to, že preňho nič neznamenám a ani to nechcem.
 Je to smiešne.
Preto som rada, že dievčatá, ktoré nemajú cítenie pre "poklad"/ šťastie, ktoré majú priamo pred sebou, sa svojím slabým charakterom pochovávajú samé a zostávajú samé -aspoň nechávajú priestor pre tie  druhé, ktoré si mnohonásobne viac zaslúžia to, čo odmietli.  
Šťastie si treba zaslúžiť a ukradnúť - pokiaľ vám náležite patrí nebude to žiaden problém.


2 komentáre

  1. Moc krásný blog :) zvu tě na svou giveaway http://nicoleshyblog.blogspot.cz/2016/12/giveaway.html#comments

    OdpovedaťOdstrániť

Back to Top