Povedz mi to do očí

 Definícia slova:  ÚPRIMNÝ -  človek, konajúci otvorene, priamo , bez pretvárky, nezakrývajúci svoje myšlienky, zmýšľanie.
Keby sa ma niekto opýtal, aká je pre mňa najcennejšia ľudská vlastnosť, tak moja odpoveď je jednoznačná- úprimnosť.
Teraz si skúste vy položiť otázku, či ste (alebo aspoň zvyknete byť)  k vášmu okoliu úprimní. Súhlasím, že úplne vždy sa to nedá. Niekedy  zlá súhra náhod a potreba zamlčať pravdu dopomôže k tomu, že aj ten najúprimnejší človek, má isté resty. Dôležité je ale to, ako veľmi si dáte záležať na hovorení pravdy a tom, ako pravdu vnímate.
Ja pravde prikladám veľkú váhu. Neznesiem klamstvá,  intrigy, ohovárania a "tajné" hranie na viaceré strany. Od blízkych ľudí tieto veci nenávidím dvojnásobne,  preto ak nejakou náhodu zistím, že sa také niečo za mojím chrbtom stane, tak zakročím. Ten najsmutnejší  moment nastáva už vtedy, keď ani kruté odhalenie situácie človekom nepohne a je presvedčený, že až tak veľa sa nestalo. Vtedy viem, že energia a čas jemu venovaná bola úplne zbytočná lebo sa z toho neberie ponaučenie.  


A ako v dnešnej dobe spoznáme či je človek úprimný, alebo nie? Je to veľmi náročné a nie som si istá či poznám jednoznačnú odpoveď. Sama si dávam (extrémne) veľký pozor na to, koho si k sebe pripustím, komu sa otvorím, zdôverím a komu ponúknem moju osobu. Napriek všetkým opatreniam sa aj tak stane, že mi nejaký "parazit" unikne a objavím ho až vtedy, keď je neskoro.
Keď som mu začala veriť, túžiť po jeho prítomnosti  a vstrebávať  energiu z nášho "prepojenia".
Stále však nerozumiem tomu, prečo takí ľudia vôbec sú.  Kvôli nim je vo mne vypestovaná veľká nedôverčivosť a strach...že sa v  niekom sklamem práve z tohto dôvodu...pretože nedokáže povedať pravdu do oči, čoho sa boji?! Prečo ľudia schovávajú pred druhými  svoje pocity/myšlienky a radšej do éteru "vypustia" spoločensky prijateľnú verziu, aby sa ich pravda nedotýkala, ale aby bolo okolie uspokojené (ale len na povrchu) s odpoveďou.

Hnevám sa  na život - prečo musí byť človek neustále  znova a znova skúšaný, keď pocíti aspoň chvíľkový pocit šťastia z rovnováhy?
Dnes už viem, že každá  prekážka a každý problém, ktorý  nám narúša "kľudné dni" tu je preto, aby nás posúval ďalej, aby nám otvoril oči a my sme mohli ( krutým spôsobom) zistiť, že niekto je tajným budúcim zradcom. Vždy môže byť horšie, vždy môže nastať taká situácia, že keby sme to zistili práve pri nej -tak to bude bolestivejšie a ešte náročnejšie.

Pointou tohto článku nie je  sa len "vyrozprávať" a podeliť sa s mojimi skúsenosťami. Chcem, aby ste boli veľmi opatrní pri výbere priateľov a ľudí, ktorým dáte srdce...ktorým začnete veriť. Niekde vo vašom okolí sú možno ľudia, ktorých prehliadate len preto, že strácate čas s tými, ktorí za to nestáli, nestoja a nikdy stáť nebudú.

A aké máte skúsenosti vy? Už ste sa niekedy sklamali v kamarátke/kamarátovi? Dávate ľudom druhé šance?


5 komentárov

 1. Já lhaní nesnáším, od malička. Sama moc lhát nedokážu, obzvlášť lidem na kterých mi záleží - mám vždycky špatný pocit a je mi fyzicky špatně, když vím, že mám někomu něco přiznat a neudělala jsem to ... Občas je to vážně těžký. Chtěla bych být pořád upřímná a otevřená a obdivuju lidi, co to dokážou, ale někdy s tím mám docela problém a taky se nechávám stáhnout ostatními k pomluvám a mluvení za zády někoho třetího :/

  Jinak máš super blog, určitě se někdy vrátím :)

  Adelidea: Život snílka

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Já bych o sobě řekla, že jsem v rámci možností upřímná. Hlavní kámen úrazu ale nastává v moment, kdy vás lidi za vaši upřímnost nenávidí.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. ...Ale nájdu sa aj takí, kt. si to budú na tebe vážiť

   Odstrániť
 3. Žiaľ v lete sa mi skončil 3 ročný vzťah s priateľom, kde veľkú rolu hrali klamstvá a neuprimnost z jeho strany. .. a aby toho nebolo málo, o mesiac na to ma podrazil aj najlepší kamarát. . Dve veľké straty behom mesiaca. Už fakt neviem komu veriť.

  OdpovedaťOdstrániť

Back to Top