Incest


"Každý v sebe nosí svoje peklo, s ktorým sa musí naučiť žiť. Hanin život nie je jednoduchý a skrýva rodinné tajomstvo, ktoré by chcela pochovať a zabudnúť. No spomienky sa nedajú vygumovať ako písmená v školskom zošite." -Toto je oficiálne a úvodné predstavenie knihy Incest, ktorú napísala Jaroslava Gajarská.

Dobrovoľne sa priznávam, že som veľmi náročný čitateľ. Je veľmi málo kníh písaných o témach, ktoré rada čítam a štýlom, ktorý vás nedokáže "odtrhnúť" od deja. Pre mňa najideálnejšími témami sú  zakázané vzťahy, veľké vekové rozdiely medzi  partnermi, ktoré sú podtrhnuté vášňou (ale len náznakom, žiaden opis celého sexu).

Incest je kniha, veľmi podobného rázu a perfektne sa hodí na dovolenku, večerné čítanie, čítanie v autobuse...no proste kdekoľvek si zaumienite.
Táto kniha je o živote Hany, ktorá si od narodenia  prechádzala peklom.
Už v útlom veku, pocítila, aké je to byť nemilované a nevytúžené dieťa,  pretože rodičia robili celé detstvo rozdiely medzi ňou a jej sestrou. Celá situácia sa zhoršila, v ten osudný deň, kedy ju otec  prvýkrát znásilnil. Hana nevidela iné východisko ako útek z domu. Celý príbeh poukazuje na to, ako môže byť život nespravodlivý, a ako  sila vôle a túžba niečo dosiahnuť, nás môže posunúť ďalej napriek tomu, že v sebe roky dusíme spomienky na krutú minulosť.

Dej knihy sa pekne vyvíjal, a každé  (aj náznakom) napísané posolstvo  dávalo nakoniec zmysel, ktorý celý príbeh pekne podčiarkol.
 • 192 strán
 • brožovaná väzba (mäkký obal)
 • skladná a praktická veľkosť knihy (105x170 mm)
 • písaná v slovenskom jazyku
 • dátum vydania: 15. Januára 2016
 • vydavateľstvo Marenčin PT
 • cena okolo 9 eur
 • dostupná vo všetkých dobrých kníhkupectvách ( Martinus.sk , Gorila.sk aj Panta Rhei)
  Knihu Vám rozhodne odporúčam, pretože stoji za to, si ju prečítať. Jediné mínus u mňa má kvôli záveru, pretože nie všetko bolo dostatočne vysvetlené a zostali aj nezodpovedané otázky. Z druhej strany to chápem, pretože už pri konci som cítila, že určite k nej bude aj pokračovanie...do tej doby budem musieť pohľadať niečo nové. :)4 komentáre

 1. Wow, to vůbec nevypadá špatně! Mám podobný styl knih ráda, takže si ji přidám na svůj wishlist, díky za tip :) Imaginareum

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Som rada, že nie som jediná, čo ma takýto vkus na knihy

   Odstrániť

Back to Top