Čo si zbaliť na dovolenku?

 Keď sa človek už definitívne rozhodne ísť na dovolenku,  vie, že s tým súvisí aj zbalenie. Večné pobehovanie po dome s vreckovým metrom v ruke, premeriavanie a váženie batožiny pozná nejeden z nás - pre niekoho to môže byť stres, ale osobne si tento moment veľmi vychutnávam.
Minulý mesiac, sme sa spolu s mamou rozhodli, že by sme mohli ísť na 5 dňovú dovolenku do Barcelony v Španielsku. Veľmi som sa tešila, že konečne od leta  pôjdem opäť k moru.
Keď nastal ten deň, že za pár hodín vyrážame na letisko, vytiahla som svoj kufor (slúžil ako príručná batožina) a balenie sa mohlo začať!
Prvou vecou, ktorú urobíte ešte pred tým, ako sa začnete baliť, by malo byť napísanie zoznamu vecí, ktoré si zo sebou potrebujete vziať. Ja tie tieto zoznamy píšem v predstihu už  roky a je to najosvedčenejší spôsob, ako si nič nezabudnúť. Práve preto som si pre vás pripravila zoznam (dôležitých vecí), ku ktorému sa dostanete kliknutím na obrázok, a potom ho stačí už len vytlačiť.
http://s22.postimg.org/t625v7735/zoznam.jpg
Tak teda môžeme prejsť k samotnému baleniu.  Ako prvé by som odporúčala si rozkategorizovať veci, ktoré si so sebou beriem. Na jednu kôpku dám tričká, na druhú nohavice....a potom oblečenie "rolujem" a ukladám vedľa seba do kufra. -Tu platí pravidlo, ťažké veci (notebook, kniha...) treba dať na spodok a ľahšie na vrch. Pokiaľ, ale idete letecky a máte k dispozícií len príručnú batožinu, elektroniku a kozmetickú  tašku si dajte na vrch, aby ste pri skenovacom páse ju vedeli flexibilne vytiahnuť. Je veľmi dôležité šetriť miestom a dať si rezervu vo váhe kufra, pretože je viac než isté, že si niečo nakúpite aj na dovolenke (presiahla som limit o 2 kilá s tým, že som mala 3 kilá rezervu :D)
PS: nezabudnite si so sebou zobrať malú taštičku, kde budete mať doklady, letenky, lieky a mobil- keby s tým mala nejaká letecká spoločnosť problém, viete si ju schovať do príručnej.Ďalším dôležitým bodom balenia je kozmetika (alebo celkovo hygiena). Netreba zabudnúť, že manikúra, opaľovacie krémy...nepatria do príručnej batožiny, a že môžete mať pri sebe maximálne 100ml tekutín. Možno sa to zdá málo, ale je to úplne v pohode- pokiaľ máte nádobky do ktorých si viete nadávkovať, šampón, kondicionér, make-up..

 A na záver si nezabudnite pribaliť veci pre relax, či už ide o knihu, počúvanie hudby, hranie kariet alebo spoločenské hry.

A máme pobalené, šťastnú cestu! :)
 

Mini jarná Giveaway!
Tentokrát môžeš vyhrať túto krásnu praktickú peňaženku s korunkou v strede.
Táto súťaž má len 2 podmienky: 
                                     - Odoberať môj blog (prípade aj Instagram: @Pattrissien)
      -Napísať do komentáru , že súťažíte :)

Pekný deň vám želám   a prajem  veľa šťastia v súťaži :)

16 komentárov

 1. Sužažím.
  A k článku, páči sa mi, že si svoje oblečenie roluješ, než ho dáš do kufra(tašky). I ja to takto robím a zmestí sa mi i do malej tašky omnoho viac oblečenia. :D

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Pěkný článek. Mě na dovolené rozhodně nesmí chybět řasenka a tužka na obočí, to je prostě nutnost. A pak samozřejmě doklady a takové věci.
  S láskou Rose :* - Můj blog

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Úmyselne som do detailu nechcela rozoberať, čo všetko si z beauty vecí zabaliť, lebo niekto sa maľuje niekto nie, niekto viac..a niekto menej :) Ale súhlasím, s tým :) ... Inak ja ani bez linky nejdem na krok.

   Odstrániť
 3. Nádherný článek! A super soutěž! Sleduju tímhle jménem. A na insta sleduju jako @catherine.ribbon :)
  Ps. Můžu se zeptat, do kdy soutěž trvá? :)
  Catherine Ribbon

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Opravdu moc super článek ☺�� na instagramu jsem jako @klarkapeskova vše hotovo

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Rolování do příručního kufru je základ. Jinak bych sebe a dvě děti do jednoho příručního kufříku na týden dovolené nezabalila... :)

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Tak ja sa zo zásady balím vždy vo veeeľmi veľkom predstihu, aby som mohla ešte prihodiť niečo, na čo som zabudla, lebo aj keď si píšem zoznam, niekedy niečo vynechám. V príručnej batožine mi nikdy nesmie chýbať antibakteriálny gél, ten mám vlastne so sebou stále, keď idem niekam na viac ako pár hodín, pretože človek nikdy nevie, či si v meste nekúpi nejaké to papanie do ruky a predsalen nie vždy je možnosť umyť si ruky pod vodou. Karty, to je ďalšia vec, ktorá nesmie na cestách chýbať a ešte iPod. Raz sa mi stalo, že som cestovala vlakom z PO do NR, tá cesta trvá a pol hodiny a mne sa v KE vybil iPod. Také som mala nervy, zvyšných hodín som sa pomaly unudila na smrť, keďže v tom čase som moc na čítanie kníh nebola.. No katastrofa.. :-D

  Inak založila som si pár týždňov dozadu účet aj na IG, takže tam som ako Kissed_by_Beauty, na GFC štandardne Sue Diamond, ako od začiatku, takže aj ja súťažím ;-)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. *malo tam byť "tá cesta trvá 6 a pol hodiny", ale som si samozrejme ja šikovná nechtiac vypla NumLock :-D

   Odstrániť
 7. Soutěžím :) super článek určítě využiju v létě :))

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Krásný článek,úžasný blog, jsem ráda že jsem na tvůj blog narazila!

  OdpovedaťOdstrániť

Back to Top