Pomoc, nemám si čo obliecť!

    Dlhé-ranné postávanie pred šatníkom s tupým pohľadom na "horu" oblečenia pozná nejedna žena. To, že sa nám občas (no dobre, mne skoro stále) zdá, že si nemáme čo obliecť, môže byť spôsobené viacerými dôvodmi.
    Jedným z nich je napríklad chaotické usporiadanie -alebo v tomto prípade neusporiadanie. Často sa stáva, že keď nemáme oblečenie na poriadku (nevidíme ho), zabudneme, že sme si minulý mesiac kúpili peknú košeľu, ktorú sme na sebe nemali ešte ani raz.
Dôvodom môže byť aj to, že náš šatník má priveľa vzorových vecí, ktoré sa ťažko kombinujú - a netrvá dlho kým sa stanú "okukanými".
 Alebo jednoducho nemáme na svoje oblečenie náladu.
 Na internete a v magazínoch je veľa popísaných a nafotených  "základných" kombinácií, ktoré vám zaručene pomôžu - mne nepomohli, pretože tak (ako radia) sa obliekam každý deň a tiež mám ten problém. Poznáte to, väčšinou sa tieto rady schovávajú pod titulkom "Veci, čo nesmú chýbať žiadnej žene v šatníku", "Outfit na celý týždeň!" tým sa myslí:  biela blúzka + čierne nohavice, jednofarebné tričko + sukňa, tričko s potlačou + koženková bunda +  nohavice, dlhé šaty + vesta....atď.
Keď si to tak po sebe čítam, asi nie som žena, pretože nemám ani koženkovú bundu, ani dlhé šaty a ani vestu.
Tak ako sa to podarilo vyriešiť mne? Úplnou náhodou. Minulý týždeň som mala v skrini neporiadok a rozhodla som sa, že  všetko pekne zoradím (podľa ročného obdobia, farby, obľúbenosti, štýlu...). Po krátkej dobe objavovania  (stratených) vecí, čo som na sebe ani raz ešte nemala, sa mi v hlave zrodil plán. Kúpim si zošit, a nakreslím doň všetky kombinácie oblečenia, ktoré sa budú dať. Neuveríte, ale naozaj mi to pomohlo.

Nemusíte si outfity kresliť úplne umelecky, aby to esteticky v tom zošite krásne vyzeralo (je to len zošit), skúste si nájsť vlastný štýl zaznačovania a kombinovania, aby ste pri pohľade na tú stránku, dostali hneď inšpiráciu. Ja som si týmto spôsobom vytvorila plánik na 3 mesiace a bola som úplne unesená, že jednu košeľu dokážem nosiť na 5 iných spôsobov...
     


 
                                        Aj Vám sa občas stane, že si nemáte čo obliecť?

6 komentárov

 1. Stává se mi to pořád. Obzvlášť, když potřebuji něco slušného na pracovní schůzky (v létě to jistí šaty, ale co teď v zimě?!) :D. Já mám už delší dobu v plánu, že si různé kombinace nafotím na sobě a dám do nějaké složky v kompu. ALe zatím jsem na to nenašla čas...

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. To je tiez vyborny napad :) dokonca menej casovo narocny ako moj :) dakujem za komentar!

   Odstrániť
 2. Super nápad!:)
  http://hoomcz.blogspot.cz/

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Možná vyzkouším :) Super nápad!
  danuleewrite.blogspot.cz

  OdpovedaťOdstrániť

Back to Top