6 Dôvodov, prečo som hater niektorých YouTuberov?


O tom, čo je YouTube,  a kto je to YouTuber netreba v dnešnej dobre hovoriť.
Celá mladá generácia svoj voľný, aj nevoľný čas, trávi práve na tejto sieti, ktorá je plná videí, či už súkromných, poučných, domácich alebo zábavných.
Práve tie zábavné videa nám v dnešnej dobe tvoria YouTuberi- ľudia, ku ktorým sa dnes, takto nepriamo, ale neanonymne chcem vyjadriť aj ja.

Na úvod by som chcela ešte dodať, že je veľa YouTuberov, ktorí si získali moje srdce, z ktorých radosť, prirodzenosť a skromnosť prim žiari, a na ktorých sa s radosťou a veľkým očakávaním vždy rada pozriem. (Stylewithme, Terrymakeup tutorials, Zoella, Hoggy, Kvietkovci...)

1. Zabúdanie, že kamera nie je zrkadielko, ale prístroj na snímanie obrazu

Nie je nič horšie, ako keď sa YouTuber sám sebe nadmieru páči a berie to za tak prirodzenú vec, že sa tým nesnaží do budúcnosti nič urobiť. To, že trpia narcizmom, nedávajú o sebe vedieť verbálne, ale neverbálne (pohybmi, narušeným smiechom, večným naprávaním vlasov, pozeraním na samého/mú seba a nie do kamery, teatrálne vystupovanie..)

2. Afektovanosť

Asi to trochu súvisí s bodom číslo 1, ale do tejto kategórie spadajú aj neprimerané gestá, a otravné-premotivované snaženie sa byť živým/vou.

3. Klamanie kvôli spolupráci


Je to smutné, ale je to tak. Je strašné keď Youtuber/ka "nenápadne" prezentuje niečo senzačné, čo už ja sama, z vlastnej skúsenosti viem, že je hovadina. Prečo to robia?- Boja sa, že s nimi už nebude nikto spolupracovať?

4. Moralizujem, lebo chcem byť výnimočný/á

Na YouTube sú osoby, ktoré  točia  veľmi "múdre" a hlavne poučné videá, z ktorých by sme si mali niečo vziať k srdcu a sa nad sebou zamyslieť. Svojím poučným videom, ukazujú krik do sveta, že majú vlastný názor, ale okrem toho, že sa snažia urobiť promo svojej neviditeľnej inteligencií, si oni sami neberú príklad zo svojich slov. Potom sa v budúcnosti nejak prerieknu, lebo zabudnú, že natočili o danej téme video - a sú prekvapení, že ich ľudia spamujú s  postrehmi.
Nie nadarmo sa hovorí: "Lož má krátke nohy."

5. Nie všetci na to majú

Ja YouTuberov vnímam ako amatérskych hercov, (myslené ako neštudovaných, nie primitívnych) ktorí nám spestrujú voľné chvíle, alebo čas strávený nezáživnou činnosťou (upratovaním?).
Každopádne si myslím, že ľudia, ktorí sa vydali týmto smerom, by mali spĺňať isté atribúty a tým sú: príjemný hlas a prirodzený prejav- viete o niekom, kto vám "ťahá" uši?

6. Úvodné/záverečné zostrihy

Poznáte to, skôr, než sa pustí intro (alebo keď sa už skončí video) býva tam malý (hraný -ale tvárme sa, že je to prirodzené, lebo človek bežne ukazuje na kameru, že má nalakované nechty) úsek, kedy YouTuber "akože" nevie, že je už kamera pustená.

Tak, toto je odo mňa na dnes všetko, nechcem vyznieť tak, že si nevážim voľný čas ľudí, ktorí sa starajú o spestrovanie mojich voľných chvíľ, len som sa aj ja chcela vyjadriť k niektorým veciam, čo ma iritujú z pohľadu diváka.
Prajem Vám pekný a úspešný týždeň. Majte saaa!

Čo vadí na YouTuberoch  tebe?


17 komentárov

 1. S většinou s tebou fakt souhlasím. Tohle se hlavně týká většiny českých youtuberů, které jsem viděla a snad skoro všechno, co tu máš vypsané splňovali.
  Nejvíc mě štve, že většina z nich, co si už nahrabe hodně subsrciberů a začne si nahrabávat prachy. Potom se na to ale totálně vykašle a neustále se omlouvá, jak nemá čas a když už něco přidá, tak jen mluví o tom, jak je na tom špatně. Kvalita je mizerná a nápad v tom už vůbec není. Většina youtuberů, na které koukám, tak jejich videa jsou hodně propracovaná a je vidět, jak na tom opravdu hodně makají, což jsem u českých a i slovenských youtuberů moc neviděla (ale jsou i výjimky samozřejmě) :))
  Fakt s tebou v dost věcech souhlasím :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Uznávam, že som to smerovala na slovenských/českých YouTuberov :). Presne si to vystihla!

   Odstrániť
 2. Bod 1 si úplne vystihla. Súhlasím s tebou na 100%. Proste nenápadne sa tvária že im nejde o vzhľad ale na každom ideu si upravujú vlasy 20x a robia také "xichty"... Ale hlavne "nenápadne" :D

  www.sjuzn-blog.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Tak tak :) som prekvapena, ze sa nasli ludia co suhlasia...;)

   Odstrániť
 3. Tak tu šestku přesně nemám ráda, nebo když si tam půl minuty zpívá.. wtf? ale jinak mám youtubery ráda, které míň, tak ty nesleduju (i když občas taky musím něco okomentovat, ale rozhodně ne stylem "hejt").. ale ta přirozenost, to mě docela pobavilo vzhledem k tomu, že sleduješ Hoggyho - ten to má fakt jen jako roli..

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ano ano, Hoggy je jedina vynimka z tych youtuberov a to preto, ze to co on predvadza :D mi pripomina mna v beznom stave. Od narusenych poznamok, tak rychlej reci, ze sa odmalicka ucim pomalsie rozpravat, sialenosti....

   Odstrániť
 4. Tak tá 6 je presná. A k druhému bodu - všimla som si, že mnohí nadobudli už taký level naivity, že keď si založili YouTube kanál, tvária sa v tých videách, akoby robili nesmierne prospešnú vec. Mám pocit, že je to ale skôr problém detí, ktoré podľa mňa ešte nie sú "stavané" na to, aby sa venovali takejto činnosti. Narazila som na jeden kanál, človiečik sa snaží, ale polovica jeho videí je o tom, ako sú youtuberi začiatočníci nedocenení, ignorovaní, aj keď robia kvalitnú tvorbu... Pritom druhá polovica jeho videí boli len nejaké challenge, tagy, a podobne. Nič, z čoho by sme ako diváci mohli mať nejaký prínos. Inak motivačné videá sú podľa mňa fajn, pokiaľ sa človek rozumie do toho, o čom rozpráva... len častokrát to dopadne žiaľ tak, ako píšeš v 4. bode, čo je škoda.
  Inak ja ti odporúčam kanál Ahoj Slovensko, podľa mňa sú dosť podarení a sledujem aj ich hodinové podcasty, čo by som od seba nečakala, že budem raz niekoho na YouTube hodinu len tak počúvať. Záleží, samozrejme, na osobnom vkuse, humore a sympatiách. Ale skús. :)
  Rowena | Feeling Hoppy

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Velmi pekne dakujem za tip :) hned zajtra sa pustim do prezerania :)

   Odstrániť
 5. Ja brutálne neznášam keď sa vo videách predvádzajú, akoby boli neviem aké star.. Strašné niečo. Pre mňa youtuberi nerobia nič tak brutálne prospešné, aby som z nich mala padnúť na riť. Okey, bavia ľudí podobne ako herci-komici atď., v poriadku, ale príde mi absolútne zbytočné ako sa z nich robia celebrity veľkosti Bona či Madonny.. Proste odtiaľ-potiaľ. Ozaj ako ich začali pchať do každej reklamy, každý začal písať knihy o tom aký je king lebo je youtuber, no diky moc.. Ozaj že sledujem teraz možno už len zo 3-4 kanály pravidelne a sem-tam niekoho ďalšieho omrknem, ale väčšinou sú to baby okolo kozmetiky. Tie pseudozábavné challenge ako si niekto pchá tisíc marshmallow do huby mi nepripadajú vôbec vtipné. Sa nedivím, že väčšina sledovateľov má tak tak 14-15 rokov max. Dospelého človeka to podľa mňa dlhodobo baviť nemôže takýto humor. Aspoň nie títo slovenskí a českí youtuberi, ktorí 99% videí len kopírujú od zahraničných youtuberov a potom sa tvária jak borci čo urobili dieru do sveta. Za dva roky im tá sláva vyprší tak rýchlo ako im stúpla do hlavy. Príde niekto novší, mladší, zábavnejší a bude po srande..

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Ja úplne súhlasím!! Mne osobne vadí ako ich tie deti vnímajú, ako keby boli bohovia, a potom sa tí youtuberi aj tak cítia, čo vidno aj na tých videách ako sa správajú. Polovica z SK/CZ youtuberov mi príde namyslená a afektovaná - len hodnotím zo správania z videí.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. A keď im to povieš, že sú namyslení a afektovaní, tak na teba zaútočia, že si obyčajný závistlivý hejter a že o nich nič nevieš a že v reále sú úplne iní.. Tak sa potom pýtam - keď sú v reále iní ako vo videách, tak sa v tých videách vlastne len pretvarujú a hrajú na niečo, čo nie sú, nie? To mi z toho logicky vychádza.. A ďalšia vec - na základe čoho iného ich máme posudzovať, ak nie na základe ich tvorby? Veď predsa ich tvorba je podstata ich youtuberskej osobnosti, ktorú ukazujú celému svetu, tak neviem na základe čoho iného by som mala hodnotiť youtubera ak nie na základe jeho videí... :-D Mne je šuma fuk ako sa správa doma, keď predo mnou sa prezentuje ako youtuber, tak ho budem hodnotiť podľa videí a podľa správania a názorov, ktoré v nich prezentuje. Obchodného partnera tiež nehodnotím podľa toho, ako sa správa doma k svojim deťom, ale podľa toho, ako sa správa pri našej pracovnej spolupráci.. Niekedy mi príde, že niektorí youtuberi sú absolútne pomýlení.

   Odstrániť
  2. Najhoršie je, že oni sa potom v súkromí delia do skupiny: super introvert a namyslenec, alebo sú takí afektovaní aj prirodzene :/

   Odstrániť
 7. Nevím, mně celá tahle scéna připadá jako jenom takové povyražení - pár youtuberů občas sleduju třeba u uklízení, nebo když se chystám do školy/práce. Když se mi na někom přestane něco líbit, prostě ho přestanu sledovat. Ono je nutné si taky uvědomit, že ta videa často točí "malé holky", které samy sebe teprve hledají. Sama jsem v šestnácti letech rozhodně neměla utříděný život, a pořádně ani hodnotový systém. Proto mi přijde trochu unáhlené vynášet soudy. Na druhou stranu samozřejmě máš právo na vlastní názor a sama vlastně s tvým seznamem souhlasím. Jenom mám prostě pocit, že to má jednoduché řešení . sledovat jen youtubery, kteří jsou ti sympatičtí a splňují tvé osobní atributy :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. S tym suhlasim aj ja, ale zas priznam sa, ze niekedy, ked mam naladu (u mna to nie je casto ale stane sa) len na take nic-nerobenie, prechadzam si veci na ytb, vybehne mi aj niekto neznamy/ menejoblubeny, a kedze som tvor zvedavy :D ja si to video pozriem! -Kazdopadne, minuly tyzden som narazila na dvoch ludi, kt vo mne nechali negativnu emociu..spisala som si veci co mi vadia a napadlo mi, ze by som sa s vami o to podelila. Som velmi Rada :) , ze tu mame takuto diskusiu s roznymi nazormi.

   Odstrániť
 8. Zoella dělá všechny věci, které nesnášíš kromě šestky (alespoň si nevzpomínám) takžeee... vlasntě celý článek ztratil smysl a je z něj jen takovej stupidní výkřik do tmy.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Uz som ti na to reagovala na fb, tak nebudem sa opakovat :)

   Odstrániť

Back to Top